Lišanská šlapka 2014

19.ročník cykloturistického výletu „ LIŠANSKÁ ŠLAPKA „ se konal v sobotu 17.05.2014. Startovalo 256 účastníků a byly připraveny tři trasy. Cyklistická 30 km vedla na Louštín a jelo ji 119 sportovců  / ž: 22, m: 97 /. Turistická 15 km mířila také na Louštín a šlapalo 41 turistů / ž: 26, m: 15 /. Krátká turistická 6 km směřovala do lesa Hlavačova a šlo 96 turistů / ž: 62, m: 34 /. Z Lišan přišlo 70 občanů / ž: 40, m: 30/.  30 km jelo 18 cyklistů / ž: 2, m: 16 /,    15 km šlo 8 turistů / ž: 4, m: 4 /,   6 km šlapalo 44 turistů / ž: 34, m: 10 /.

Byli jsme mile překvapeni celkovým počtem účastníků, neboť v  pátek velmi vydatně  pršelo / 9 mm /. V sobotu se vyjasnilo  a vy jste byli na startu v Lišanech. BRAVO! Všichni si pochvalovali krásnou přírodu, výborně zvolené trasy a nádherný výhled nejen z Louštína. Cesty byly kvalitně označené, přesto se našli vtipálkové, kteří nám způsobili starosti. Na červené trase u Krušovic byly fáborky zcela sebrané. Zkušení turisté si již cestu pamatovali a nebloudili. Horší to bylo na modré trase, kde jiní vtipálkové změnili směr pochodu a několik turistů zabloudilo.Po telefonickém oznámení Jaromír sedl na motorku a pohotově je vyvedl z lesa .  Na malé trase děti střílely ze vzduchovky a házely tenisákem na paňáka. Jak již všichni ví, musel každý získat do průkazky tři razítka / start, stanoviště, cíl/.

Toto byla podmínka pro zařazení do slosování o hodnotné ceny v cíli.

Po výšlapu jsme se soustředili v sokolovně, kde k poslechu a později i k tanci hrál na varhany Ríša Svítil. Lišanskošlapácký řízek chutnal výborně a slavnostní zakončení mohlo začít. Nejprve promluvil předseda LŠ o.s. Jaroslav Mikoláš a poté se ujal slova Petr Cerha, moderátor z Prahy, který vtipně vedl losování. Nejprve  Dominika vylosovala 10 cen z každé kategorie a potom Kristýna 6 hlavních cen / televize a mikrovlnné trouby/. Vyhlašovali jsme také ty nejstarší z dříve narozených a právě zde se do naší statistiky vloudila chybička.Po kontrole zápisových listin jsme zjistili, že měli být vyhodnoceni: paní Dana Vitnerová z Lišan a pan František Jílka z Lužné. Omlouváme se.

Vyhlášeni sice byli paní Eliška Richterová a pan Walter Richter z Rakovníka. Zůstáváte tedy nejstarším manželským párem.

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ LIŠANSKÁ ŠLAPKA  děkuje všem cyklistům,turistům, pořadatelům, organizátorům, sponzorům, sportovnímu klubu Lišany a zaměstnancům restaurace Sokolovna za aktivní a  skvělý přístup k této akci. Hlavním sponzorem  byl Lupofyt s.r.o. Chrášťany a Obecní úřad Lišany. Foto na www.lisanskaslapka.cz dodali pánové Milan Lifka a Jiří Mikoláš.

Věřím, že se opět sejdeme při jubilejním 20. ročníku v květnu 2015.  ŠLAP!

Mgr.Vlasta Kinkalová