O Lišanské šlapce 2012

17. ročník cyklistického a turistického výletu Lišanská šlapka se konal 29.9.2012. Zúčastnilo se 265 sportovců ve třech kategoriích (5 km – 127 turistů, 15 km – 52 turistů, 30 km – 86 cyklistů), z Lišan bylo 67 sportovců. Cyklisté a zdatnější turisté vyrazili na LOUŠTÍN, pětikilometrová trasa vedla kolem Lišan. Pěkná krajina, nádherné lesy, úžasný výhled na okolní krajinu a radost z pohybu,  to je hlavním cílem našeho výletu. Cyklisté i turisté námi připravené a dobře značené trasy výborně zvládli a slíbili, že příště přijedou či přijdou zase.Pro děti byla na krátké trase zařazena střelba ze vzduchovky,což bylo zpestření tohoto pochodu. Někteří dospěláci přiznali, že by si také zastříleli. Občanské sdružení LŠ si velmi váží všech sportovců, kteří se našeho výletu zúčastňují a budeme moc rádi, když nám i nadále zachováte přízeň a výlet LŠ si zařadíte do svého kalendáře. Na závěr  sportovního odpoledne jsme se všichni sešli na sále sokolovny, aby jsme zhodnotili naše sportovní výkony, vylosovali ceny věnované sponzory (LUPOFYT s.r.o. Chrášťany, Obecní úřad Lišany, AgroZZN a.s., Agroobchod s.r.o. Nové Strašecí, Město Rakovník, Rezek Rezková, Úspěšný web), shlédli vystoupení rakovnických aerobiček a kouzelníka p.Vaidiše. Každý dostal řízek,chléb a další občerstvení si mohl koupit, děti dostali od kouzelníka nafukovací zvířátko. Největší hvězdou výletu byla paní Pavlína Králová, která ve svých osmdesáti letech skvěle zvládla pětikilometrovou trasu. Blahopřejeme! Ihned po startu poslední kategorie jsme se rozhodli,že odměníme  jednoho cyklistu a dva turisty, kteří budou první v cíli. Z Louštína dorazil první Radko Bláha a cyklista Jindřich Janoušek, 5 km zvládl nejrychleji Pepa Krejčí. Čas nebudeme i nadále měřit,sestavovat pořadí také ne, jak by se někdo mylně domníval!

Bude Vás určitě zajímat, že od začátku roku Občanské sdružení Lišanská šlapka rozšířila svůj tým.Je nás nyní 12 a my, původní členové věříme,že mládí vnese do našeho snažení svěží vítr a skvělé nápady. Novými členy Lišanské šlapky o.s. jsou: Jiří Horák, Radek Kinkal, Jan Vítek, Jaromír Roušavý, Petr Zákon a Vlaďka Kinkalová. Konečně máme WEBOVÉ stránky : www.lisanskaslapka.cz! Sestavil je a úspěšně vede Jan Vítek.Bravo!

Další aktivitou, kterou Lišanská šlapka o.s. pořádá je slavnostní rozsvícení vánočního stromu, letos již jedenácté. Strom před OÚ nazdobili pánové Jiří Kinkal, Jiří Kubínek a Bohumil Růžička st., pomohla jim vysokozdvižná plošina.Stromek 1.12.2012 rozsvítily děti zvoláním:„Stromečku, rozsviť se!“ Po projevech Jaroslava Mikoláše a Dany Medřické následovaly básničky dětí MŠ a koledy žáků ZŠ.Naše hostesky roznášely punčogrog a na závěr dostaly všechny děti adventní kalendář (sponzoři: Lupofyt s.r.o., Chrášťany a OÚ Lišany).

V současné době připravujeme Tříkrálový pochod, na který Vás srdečně zveme. Bude se konat v sobotu 5. ledna 2013 od 14.00 hodin, půjde se naše známá 5 km dlouhá trasa, je připraveno opékání špekáčků a na závěr posezení v sokolovně s hudbou.Těšíme se na Vás. S lišanskošlapáckým pozdravem ŠLAP!

Občanské sdružení Lišanská šlapka