Rozsvícení Vánočního stromu 2014

13.slavnostní rozsvícení vánočního stromu před OÚ v Lišanech se konalo v sobotu před první adventní nedělí 29. listopadu 2014. Postaraly se o to nejen děti zvoláním „STROMEČKU ROZSVIŤ SE !“ ale také občanské sdružení Lišanská šlapka.Letos, Jiří Kinkal a Jiří Kubínek nazdobili smrk, který zasadili členové Lišanské šlapky (J.Kinkal, J. Kubínek, B. Růžička st., R. Kinkal, Pavel Zákon, J. Roušavý) v roce 2012. Smrk daroval Lišanské šlapce J. Hes z Lesní školky v Lužné.

Na velký strom se muselo každý rok dokoupit za poškozené a nesvítící části řetězu části nové. Tentokrát bychom museli zakoupit řetěz celý úplně nový, neboť systém, který jsme měli se již nevyrábí. Bylo by to finančně velmi náročné. Použili jsme tedy zbylé funkční části, které ovšem stačily jen na prostřední strom. Navíc ten velký je pěkně nahnutý. Nazdobili jsme také stromek nejmenší. Prostranství před OÚ zdobí také obří sněhulák, kterého věnovali lišanským dětem Irena a Jaroslav Mikolášovi v roce 2004. Stále činí radost nejen dětem.

Slavnost zahájil místopředseda LŠ Jiří Kinkal, nastínil program večera a popřál všem radostné Vánoce. Následoval projev paní starostky Dany Medřické, dále básničky a koledy dětí z MŠ a ZŠ. Martin Sokol provázel celý program hrou na varhany a zpěvem. Dále následoval ohňostroj, který připravil a odpálil Jiří Ryska. Byl podáván čaj, pro dospělé s rumem.Na závěr dostaly děti adventní kalendáře.

Lišanská šlapka o.s. děkuje všem organizátorům, pořadatelům, učitelkám, žákům ZŠ a MŠ, sponzorům / LUPOFYT s.r.o.Chrášťany, OÚ Lišany / a všem občanům za účast a skvělý přístup k této akci. Hezké Vánoce a mnoho štěstí v roce 2015. ŠLAP ! Vlasta Kinkalová

 

P o z v á n k a

Občanské sdružení Lišanská šlapka Vás srdečně zve na 3. ročník Tříkrálového pochodu, který se koná v sobotu 3.ledna 2015 od 14 hodin. Zápis je od 13.30h v sokolovně. Trasa 5 km, zápisné 20 Kč. Připraveno je: opékání buřtů, čaj, pivo, v sokolovně polévka a Martin Sokol. Sponzoři: LUPOFYT s.r.o. Chrášťany, OÚ Lišany.