Tříkrálový pochod 2014

„ Nic lepšího jsem v celém letošním roce ještě nezažil. Bylo to super.“ To jsou slova Jiřího Mikoláše / bratr Jaroslava /, které nám zapsal do Pamětního listu kroniky LŠ. Má pravdu, a já věřím, že s ním souhlasí všichni účastníci druhého ročníku Tříkrálového pochodu. Start byl 04.01.2014 ve 14.00 před sokolovnou a provedla ho Irena Mikolášová opět úderem dvou poklic o sebe. Tomuto samozřejmě předcházel projev ředitele LŠ Jaroslava Mikoláše. Zúčastnilo se 180 turistů /109 žen, 71 mužů / z toho z Lišan bylo 95 turistů /61 žen, 34 mužů /. Z přespolních bych uvedla 38 z Rakovníka a 21 z Lužné. Pořadatelů a organizátorů bylo 20. Trasa dlouhá 6 kilometrů vedla směrem na Lužnou a zpět. Při zpáteční cestě na palouku u lesa bylo připraveno pohoštění, které měli na starosti naši mlaďoši Jaromír, Radek, Pavel,Petr a Jarda Baluch. Vše zvládli skvěle. Každý si mohl u ohníčku opéci buřtíka, dostal chléb, pivo, čaj a pro zahřátí malého frťánka něčeho ostřejšího. Aby se všichni k ohníčku vešli, rozdělali chlapci ohně dva. Není nic chutnějšího, než opečený buřtík ve společnosti milých lidí! Pro děti do lesa dorazil Mikuláš, Čert a zvířátka, sice byli papíroví, ale bonbónů na rozdávání měli dost.

My, organizátoři této akce, jsme byli velmi potěšeni, že se nám podařilo rozhýbat a k procházce pěknou přírodou motivovat všechny věkové kategorie. Byli mezi nimi ti nejmladší, ještě v kočárku, tak ti starší, ale i ti nejstarší. Klobouk dolů před paní Pavlínou Královou, paní Drahoslavou Kreifovou, obě z Lišan, a Paní Miluškou Fůsovou z Rakovníka, které pochod hravě zvládly.Máme radost z účasti rodin s dětmi, členů Mysliveckého sdružení, členek Občanského sdružení Amélie Rakovník /o.s.poskytuje pomoc onkologickým pacientům/, členek ČSŽ a SK Lišany a dalších sportovců, například boxerů z Rakovníka. Také zástupci Obecního úřadu nezůstali doma a naši akci podpořili.

K hojné účasti přispělo také počasí, bylo spíše jaro. Zima svou tvář ještě neukázala i když jsme byli na ni připraveni.

Konec pochodu byl v sokolovně, kde byla podávána výborná gulášová polévka. K poslechu a k tanci vyhrával Martin Sokol.

Občanské sdružení Lišanská šlapka děkuje všem turistům, pořadatelům, organizátorům, sponzorům / Lupofyt Chrášťany, OÚ Lišany / a zaměstnancům restaurace Sokolovna za aktivní a skvělý přístup k našemu pochodu.

Končím slovy Jaroslava Mikoláše, která uvedl v Deníku 14.01.2014 : „ Chtěli jsme, aby pochod byl především příjemný a ne příliš náročný, aby se lidé sešli a popovídali si.“

Těšime se na další ročník. ŠLAP!

Mgr. Vlasta Kinkalová