Tříkrálový pochod 2015

„ Děkujeme za pěknou akci a těšíme na příští ročník.“ To napsali do Pamětního listu Hrubešovi a Zárybnických. K těmto slovům nelze nic dodat. Snad jen to, že Tříkrálový pochod se povedl. Již třetí ročník se konal 3. ledna 2015 a zúčastnilo se 144 turistů, z Lišan 82. Přespolní přijeli z okolních obcí, nejvíce z Rakovníka / 19 / a Lužné / 13 /.

O zápis se postaraly Renata, Vlaďka, Miluška, Jana, Radka a Kristýna. Start ve 14 hodin před sokolovnou provedli Vlasta a Jiří . Počasí bylo jako na houpačce. Koncem prosince napadlo 8 centimetrů sněhu. 1. a 2. ledna byla obleva a v předpovědích počasí neustálé varování na déšť a náledí. Jiří měl obavu z neschůdné trasy a tak ji dopoledne před startem celou prošel. Zjistil, že kolem Lišan, do lesa Kačírova se dá bez problémů jít.

Na „Palouku u lesa“ připravovali ohně a pohoštění kluci Jaromír, Radek, Petr, Pavel a Aleš. Po příjezdu traktorem na stanoviště se zhrozili, neboť si někdo toto místo spletl se skládkou a navezl sem obrovskou hromadu větví a vykácených stromů. Kluci museli vše nejprve uklidit, aby mohli připravit a realizovat „buřtíkové pohoštění “. U ohníčků / dva ohně/ bylo velmi příjemně. Buřtíky chutnaly, čaj byl výborný / vařila ho Iva ve školní kuchyni/ a nálada skvělá. I když se nám nechtělo, museli jsme pokračovat v další cestě. Začínalo sněžit.

V cíli nás čekala polévka a hudební produkce.Před sokolovnou nás překvapil Martin Kaňák. Servíroval polévku venku u připravených stolečků. Martine, bylo to moc pěkné! Zábava, která se rozproudila při písních Martina Sokola se povedla. Díky Martine!

Lišanská šlapka o.s. má radost z účasti rodin s dětmi,dříve narozených občanů / například paní Květa z Rakovníka,paní Pavlína, paní Drahoslava – obě z Lišan a pan František z Lužné /a samozřejmě všech ostatních.

Občanské sdružení Lišanská šlapka děkuje lišanským občanům, turistům, sponzorům / LUPOFYT s.r.o. Chrášťany, OBECNÍ ÚŘAD Lišany /, zaměstnancům restaurace sokolovna, pořadatelům a organizátorům této novoroční akce. Byli jste skvělí! Šlap!

Mgr. Vlasta Kinkalová