Vánoční strom  2016 

Vánoční strom  2016 

Je to již 15 let, kdy Lišanská šlapka začala každý rok slavnostně rozsvěcovat na začátku adventu vánoční strom v Lišanech.

Letos to bylo 26.listopadu 2016. Před Obecním úřadem rostou tři smrčky. Nejvyšší strom nazdobili zaměstnanci firmy Erimp z výsuvné plošiny. Firma byla objednána Obecním úřadem. Dva malé stromky nazdobili členové Lišanské šlapky. 

Děti je měly rozsvítit zvoláním : „ Stromečku rozsviť se ! „ 

Zpočátku bylo volání příliš tiché a tak se rozsvítily ty menší stromky. Až napotřetí, kdy po-  mohli i rodiče, se rozsvítil strom nejvyšší. Na prostranství před OÚ nechybí ani obří sněhulák. 

Program této slavnosti je již od roku 2002 tradiční. 

Nejprve promluvili k občanům předseda LŠ Jaroslav Mikoláš a starostka Dana Medřická. 

Následovaly básničky dětí MŠ, koledy žáků ZŠ, vánoční písně nám zahrál hudebník Martin Sokol a ohňostroj odpálil Jiří Ryska. Naše hostesky roznášely punčogrog a čaj /roznesly 500 kalíšků/. Děti dostaly adventní kalendář / rozdali jsme jich 130 /. 

Po ohňostroji se děti odebraly do videoklubu na divadelní představení dvou pohádek /O Šípkové Růžence a Pohádka z krabice /.Krásně je zahrál pan Kapsa z rakovnického divadélka Za branou. Pohádky byly půvabné a dětem se moc líbily. 

Lišanská šlapka z.s. děkuje především všem občanům za hojnou účast.

Byli jste skvělí. Dále děkujeme všem organizátorům, pořadatelům, dětem MŠ, žákům ZŠ,  učitelkám, hosteskám, kuchařkám školní kuchyně a sponzorům- LUPOFYT Chrášťany a Obecní úřad Lišany.  

Krásné Vánoce a mnoho štěstí, zdraví a radosti v roce 2017. ŠLAP ! Vlasta Kinkalová            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *