Lišanská šlapka 2016

Lišanská šlapka 2016

20. ročník Cykloturistického výletu a pochodu Lišanská šlapka byl odstartován 07.05.2016 tak, jako předešlých pět ročníků, dvěma poklicemi. Od 15. ročníku / 2010/, kdy se uskutečnil výlet LŠ v této nové podobě – Louštín – cyklisté 30 km,turisté 15 km a les Kačírov –turisté 6 km,se zúčastnilo letos nejvíce sportovců – celkem 321.Rekordní počet zaznamenali také turisté, na krátké trase – 147 a na dlouhé – 57. Lišanští nezůstali pozadu a na startu jich bylo celkem 81, což je nejvíce ze všech dvaceti ročníků. Cyklistů jelo 117. Organizátorů a pořadatelů bylo29, všichni z Lišan. 

Cyklistický výlet vymysleli tři muži z Lišan – Jaroslav Kočí, Josef Štambach a Jan Toužimský v roce 1995. Trasa 65 kilometrů dlouhá vedla přes Rakovník k řece Berounce a z Nového Domu zpět do Lišan. Prvního ročníku se zúčastnilo 7 statečných cyklistů z Li- šan: Jaroslav Kočí, Jan Toužimský, Jaroslav Mikoláš, Jaroslav Mikoláš ml., Josef Bidrman, Miroslav Hrouda a Václav Mutinský.V současnosti organizujeme výlet LŠ pro cyklisty a také pro turisty součastně na třech různých trasách.

Před letošním startem každé skupiny promluvil předseda LŠ Jaroslav Mikoláš. Nastínil některé záludnosti značených tras,upozornil, že každý jde,či jede na vlastní nebezpečí a popřál všem šťastnou cestu. Radost z účasti na této akci nám dělají rodiny s dětmi, naši spoluobčané dříve narození a samozřejmě všichni ostatní. Nejstarší turistka paní Drahomíra Kreifová oslavila v březnu 80 let. Blahopřejeme! Výlet každý absolvuje podle svých možností, ale cyklisté si časy měří, mezi sebou porovnávají, nebo jednotlivé skupiny také soutěží. Například podle týdeníku Raport rakovničtí cyklisté Milan Sunkovský a Zdeněk Benedikt zajeli 30kilometrovou trasu za hodinu a jednu minutu. Do cíle se všichni vraceli příjemně unavení a plni radosti, že udělali něco pro své zdraví. Odměnou byl pro všechny řízek Lišanské šlapky a pamětní plaketa, kterou pro nás již 15 let vyrábí pan Jaroslav Mikoláš z Prahy. Ještě musím konstatovat, že bylo pěkné slunečné počasí.

Od 13.30 hodin probíhal v sokolovně pestrý program. Vyvrcholením byla kouzelnická show Jana Vaidiše a slosování o hodnotné ceny. Losovalo se nejprve v každé kategorii 13 cen. Pak následovalo smíchání všech lístků/červené, žluté a modré /v losovacím bubnu a hlavní losovačka o tři televize, tři mikrovlnky a tři rádia začala. Losování o televize  se zdramatizovalo, neboť tu první vyhrála Anička Procházková a vzápětí si pro další výhru televize přišla maminka Aničky, Jana Procházková. Paní Jana se zachovala skvěle, neboť svou výhru věnovala k dalšímu losování s tím, že její rodina již jednu televizi vyhrála. Bravo! Losování provedly Kristýna Andrlová a Dominika Fejfarová. Celé odpoledne moderoval Karel Diviš,na varhany hrál Marcel Koutecký a zpívala Radka Malá. Děti dostaly od kouzel- níka nafukovací zvířátka. Krásné fotografie dodali Milan Lifka z Lišan a Jiří Mikoláš z Prahy.

Lišanská šlapka z.s./zapsaný spolek/ děkuje všem turistům, cyklistům, pořadatelům, organizátorům, sponzorům /LUPOFYT s.r.o. Chrášťány, OBECNÍ ÚŘAD Lišany, AGRoOBCHOD Nové Strašecí, AgroZZN s.r.o., PEKKAS /, zdravotníkům a zaměstnancům restaurace Sokolovna za skvělý přístup k této akci.Těšíme se na další ročník.ŠLAP!  Za LŠ z.s. Mgr. Vlasta Kinkalová

                             

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *