Lišanská šlapka 2017

21. ročník Cykloturistického výletu Lišanská šlapka se uskutečnil v sobotu 13.května 2017.

Startovalo 355 sportovců /169 cyklistů, 186 turistů /. Je to nejvíce za posledních sedm let, kdy se změnila trasa a náplň našeho výletu. K cyklistům jsme přibrali také turisty. Připravili jsme tři trasy směrem na Louštín 537 m n.v. / pohoří Džbán /.

5 km hravě zvládlo 117 turistů. Mezi nimi nejstarší účastnice, turistka paní Drahoslava Kreifová z Lišan, která letos oslavila 81.narozeniny. „Ať Vám to tak stále skvěle šlape, paní Drahoslavo! „  Na této trase jsme mohli vidět hlavně rodiny s dětmi i s těmi nejmenšími, ještě v kočárku. Nesmíme zapomenout na naše  seniory, kteří jsou nám mladším příkladem.

15 km, až na vrchol Louštína a zpět do Lišan, mělo za úkol 69 turistů.Výstup zvládli úžasně, letěli jak rakety.

30 km bylo pro cyklisty hračkou, zvládli by i více. Na Louštíně měli  připraven ještě okruh vedený po turistických cestách. Našly se mezi nimi skupinky cyklistů, kde jednotlivci mezi sebou závodili. Přijeli do cíle za necelou hodinu a kdo byl vítězem, bylo tajné.

Odpolední doprovodný program moderoval televizní komentátor Karel Diviš, hrál Marcel  Koutecký, zpívala Radka Malá a kouzlil Štěpán Šmíd, který do své show zapojil děti. Jeho vystoupení bylo půvabné a krásné.

To hlavní, na co každý čekal, bylo losování o 10 cen v každé ze tří kategorií a posléze čtyř televizí, tří fénů na vlasy a tří modelů zemědělské techniky. Losovaly Anička Fričová, Zuzanka Kinkalová a Natálka Bachová. Hlavní ceny předali zástupci sponzorů Pavel Pichrt, / OÚ Lišany /, Jan Bretšnajdr / AgroZNZ / a Jaroslav Mikoláš ml. / LUPOFYT /. Podmínkou pro účast v losování bylo absolvování trasy a razítko v průkazce z kontrolního stanoviště.

Každý účastník ještě při zápise dostal pamětní plaketu, tatranku a po sportovním výkonu řízek Lišanské šlapky. Plakety pro nás již 18 let vyrábí jednadevadesátiletý pan Jaroslav Mikoláš nejstarší. Je to jeho sponzorský dar pro všechny účastníky.

Během celého dne fotografovali pánové Milan Lifka a Jiří Mikoláš. Za 21 ročníků přišlo do Lišan na výlet LŠ celkem 5327 sportovců. Vyhlásili jsme tedy pětitisícího účastníka. Stal se jím Jindřich Vodstrčil z Rakovníka.

Pro Vaši informaci ještě uvádím, že spolek Lišanská šlapka má 13 členů. Pomáhalo nám 20 přátel Lišanské šlapky. Jsou pro nás velmi důležití, bez nich by organizace této akce nebyla možná. Z Lišan tentokrát bylo jen 60 účastníků /12 cyklistů, 48 turistů /.

Spolek Lišanská šlapka děkuje především všem cyklistům a turistům za skvělý výkon a přístup k našemu výletu. Věříme, že jste si to báječně užili! Krásná příroda a počasí bylo námi také správně objednané.

Za rok nashledanou!

Dále děkujeme všem organizátorům, pořadatelům, sponzorům / LUPOFYT s.r.o. Chrášťany, Obecní úřad Lišany, Agro ZNZ a.s., AGRooBCHOD s.r.o. Nové Strašecí, PEKASS, ProfiPress, Jízdní kola Rezek-Rezková /, Sportovnímu klubu Lišany a zaměstnancům restaurace sokolovna.

Věřím, že se opět setkáme při 22.ročníku Cykloturistického výletu Lišanská šlapka. Šlap !

Vlasta Kinkalová