Lišanská šlapka 2018

22. ročník Cykloturistického výletu Lišanská šlapka se konal v sobotu 12.května 2018. Již po osmé jsme vyrazili na Louštín . Předcházejících 14 ročníků vedla trasa k řece Berounce a pouze pro cyklisty. Nyní máme trasy tři,jedna je pro cyklisty / 30 km/ a dvě pro turisty /15 a 5 km/. Vedou překrásnou krajinou na Louštín /537 m n. v. – nejvyšší vrchol pohoří Džbán /. Start a cíl je vždy v Lišanech. Pětikilometrová trasa je jen do lesa Kačírova / směr Louštín /.

389 to je rekordní počet sportovců, kteří se zúčastnili letošního výletu od roku 2010 / 176 cyklistů a 213 turistů /. BRAVO ! Žen bylo 165,mužů 224, lišanských sportovců bohužel jen 56. Počet pořadatelů a organizátorů byl 31. Věříme, že jste si náš výlet báječně užili, neboť i počasí nám opět přálo.

Pan Jaroslav Mikoláš z Prahy / 92 let /, jako každý rok, vyrobil krásné plakety pro všechny účastníky LŠ.

V cíli, v sokolovně, byl podáván tradiční řízek LŠ. Kuchařky zemědělského podniku v Kněževsi pro nás usmažily 450 řízků. Byly výborné! Po dobrém řízečku jsme se všichni usadili a sledovali doprovodný program, který moderovala Bára Ladrová.

Letos Irena objednala účinkování divadelního spolku Tyl z Rakovníka, vedený paní Mutínskou. Předvedli nám úryvky z jejich divadelního představení „ Šakalí léta „. Herci, zpěváci, tanečníci a muzikanti, celkem 40 osob, byli úžasní. Jejich výkony a nasazení se nám moc líbily.

To hlavní, na co každý čekal, bylo losování o hodnotné ceny. Losovalo se 10 cen v každé ze tří kategorií a 10 hodnotných cen ze všech startovních čísel / např. televize, mikrovlnka a další /.

Spolek Lišanská šlapka děkuje především všem cyklistům, turistům a sponzorům /LUPOFYT s.r.o. Chrášťany, Obecní úřad Lišany, AgroZZNa.s., AGRoBCHOD s.r.o. Nové Strašecí, PEKAS, Martin Kinkal, Milan Hrbek/ za skvělý přístup k našemu výletu.

Dále děkujeme všem pořadatelům,Sportovnímu klubu Lišany a zaměstnancům restaurace U hřiště.

Potěšilo nás,že jsme dostali od účastníků několik jedniček s hvězdičkou, například: za Lišanskou šlapku, za lišanský řízek, za lišanský kopec Louštín, za počasí …! SUPER !

Na shledanou za rok! ŠLAP ! VK