Novoroční šlapka 2017 

Novoroční šlapka 2017 

5. ročník pochodu „ Novoroční šlapka „ byl letos netradičně v sobotu 25.02.2017. Trasa dlouhá 6 km vedla z Lišan směrem na Louštín a zpět. Po proslovu předsedy LŠ Jaroslava Mikoláše startovaly dvě poklice.

Mnozí se nám smáli, že děláme Novoroční šlapku v únoru. Byl to ale jediný možný termín. Jaroslav Mikoláš řekl : „ Je to tak krásná akce, proto chceme, aby u toho všichni členové LŠ byli.“ Ukázalo se, že je úplně jedno, kdy to bude, hlavně, že to je .Turisté přišli v hojném počtu.Pochodu se zúčastnilo 126 turistů, z toho z Lišan 70, z Prahy 16, z Rakovníka 13 a z ostatních obcí 27. Těší nás, že nám zachovaly přízeň rodiny s dětmi. 

Nejpočetnější rodinné klany : Mikolášovi, Kubínkovi, Kočovi, Procházkovi, Krausovi, Ledvinkovi a Červených. Radost nám dělají naše „ stále mladé seniorky„  paní Pavlína Králová /85 let / a paní Drahoslava Kreifová / 81 let /. Jsou pro nás mladší příkladem.

Pochod zimním lesem, i když bez sněhu, byl úžasný. Počasí bylo jako na objednávku, sluníčko se na nás smálo celé odpoledne. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na Palouku u lesa, kde bylo buřtíkové pohoštění.

Úklid, přípravu celého prostranství, dřevo a oheň obstarali kluci – členové LŠ Jaroslav Kočí, 

Pavel Zákon, Petr Zákon, Jaromír Roušavý, Aleš Kočí a náš kamarád Láďa Dórfler. Při samotné obsluze se k nim přidaly děvčata Renata Vítková a Ilonka Dórflerová. Podávalo se : buřtíky k opečení, chléb, hořčice a čaj. U ohníčku bylo velmi příjemně, ani se nám nechtělo domů. Krásné fotografie dodali Milan Lifka a Jiří Mikoláš.

Lišanská šlapka z.s. děkuje především turistům za účast, jste skvělí ! 

Dále děkujeme všem organizátorům, pořadatelům, sponzorům / LUPOFYT s.r.o. Chrášťany a 

Obecní úřad Lišany / a zaměstnancům restaurace sokolovna. ŠLAP !

Za LŠ z.s. Vlasta Kinkalová   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *