Novoroční šlapka  2019

Novoroční šlapka  2019

7. ročník pochodu Novoroční šlapka se konal v sobotu 5.ledna 2019. Zúčastnilo se 118 turistů. Lišaňáků bylo 49. Přespolní turisté byli z Rakovníka 26, z Lužné  18, z Prahy  10 a z okolních obcí  15.

5 kilometrů dlouhá trasa je tradiční a vede z Lišan do lesa Kačírova  směrem k Louštinu. U hliniště se otáčíme a jdeme zpět k Lišanům. Zastávku máme před železniční tratí na Palouku u lesa. Zde na nás čeká pohoštění u ohníčku.

O spokojenost všech účastníků se postarali členové spolku Lišanská šlapka. Dovolte, abych je vyjmenovala: Jaroslav Kočí, Jaromír Roušavý, Radek Kinkal, Pavel Zákon a Petr Zákon. Odvedli skvělou práci. Jako každý rok, vyčistili prostor Palouku u lesa od větví, které sem navozí během roku lužeňáci ze svých zahrad. Připravili dřevo a založili dva ohně.

Postarali se o pohoštění, při kterém jim pomohly naše  děvčata Renata Vítková a Ilonka Dórflerová. Párečky, buřtíky – pěkně opečené na ohníčku, chléb, hořčice, čaj a také něco ostřejšího tak zvaný šlapkaprcek, vše výborně ve venkovním prostředí chutnalo.

Počasí nebylo letos nic moc. Hned po startu, který provedli Jaroslav Mikoláš, Irena Mikolášová a Renata Vítková, začalo pršet. Naštěstí déšť netrval dlouho a šlo se docela dobře. Některé úseky trasy byly zablácené a s loužemi. Jeden z účastníků nazval letošní pochod „ blátošlapka“. Paradoxní bylo, že ještě dva dny před startem bylo umrznuto a nasněženo. Nastala obleva a toto vše roztálo.

Velmi si vážíme, že jste přišli a dali jste přednost pohybu na čerstvém vzduchu před pohodlím domova. Velkou radost máme z účasti rodin s dětmi. Bylo zajímavé sledovat ty nejmenší,  jak šplhají  na několik metrů vysoký železniční násep, který je za Paloukem. Dolů potom sjížděly po zadečku. Musely to vyzkoušet snad všechny menší děti a byly pyšné, že to dokázaly. Radost nám také udělala paní Drahoslava Kreifová. Ve svých 83 letech zde nechyběla. Zúčastňuje se všech našich akcí a je nám velkým vzorem.

Spolek Lišanská šlapka děkuje všem turistům, pořadatelům, sponzorům / LUPOFYT Chrášťany, Obecní úřad LIŠANY / za skvělý přístup k celé akci a za krásně prožité sobotní odpoledne.

Pánové : Jaroslave, Jaromíre, Radku, Pavle, Petře, bez vás by tato akce nešla dělat ! Je to na medaili ! SUPER !  ŠLAP ! Za LŠ Vlasta Kinkalová    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *