Cykloturistický výlet a turistický pochod 2019

Cykloturistický výlet a turistický pochod 2019

23. ročník byl odstartován předsedou spolku a úderem dvou poklic o sebe 04.05.2019 postupně pro každou skupinu účastníků zvlášť / 9.30-15 km turisté, 11.00-30km cyklisté, 11.30-5 km turisté /. Dlouhé trati vedly na Louštín-537 m n. v./ pohoří Džbán / a po získání razítka do průkazky se vydali sportovci zpět do Lišan. Cíl byl v sokolovně. Na Louštíně bylo kontrolní a občerstvovací stanoviště. Nejkratší trasa byla vedena směrem k Louštínu, ale turisté došli jen do lesa Kačírova  a vraceli se zpět.Kontrolní stanoviště bylo u vodárny.

302 sportovců, to je celkový počet účastníků na naší akci, cyklistů – 108, turistů na krátké trase – 110 a na dlouhé trase 84. Počasí bylo velmi nepříznivé. Prostě zima na teplou bundu a kulicha. Ráno bylo jen 4°C a kolem poledne pršelo. Někteří turisté zmokli. Přesto jste se zúčastnili! Udělali jste nám velkou radost. Je vidět, že pohyb na čerstvém vzduchu v krásném lesním prostředí zvítězil nad pohodlností. BRAVO ! Pro mnohé je hora Louštín /nebo snad větší kopec / srdeční záležitostí. Mnozí z Vás v Pamětních listech děkují za pohodový den s Lišanskou šlapkou a plánují, že za rok zde budou zas.

Doprovodný program byl připraven na sále sokolovny. Nejprve si všichni pochutnali na tradičním výborném řízku Lišanské šlapky. Potom se čekalo na kouzelnickou schow Jana Vaidiše. Jeho triky byly skvělé. Následovalo losování startovních čísel. Bylo připraveno 40 cen. V každé kategorii bylo 10 cen, pak se lístky smíchaly a losovaly se ceny hlavní/ televize, tři jízdní kola,   dva modely zemědělských strojů, rádio, pivo, poháry na víno a kosmetika/. Ceny věnovali sponzoři a také je účastníkům předali.

Zapsaný spolek Lišanská šlapka / také LŠ z.s./ děkuje všem turistům, cyklistům, organizátorům, pořadatelům,sponzorům /LUPOFYT s.r.o. Chrášťany, Obecní úřad Lišany, AgroZZN a.s., AGRoBCHOD Nové Strašecí s.r.o., PEKASS /, moderátorce, hudebníkovi, fotografům, zdravotnicím, kamarádům, kteří nám pomáhají, kuchařkám z Kněževse a také zaměstnancům restaurace sokolovna za skvělý přístup k této akci. Bravo ! ŠLAP !

Ještě budu citovat slova našeho kamaráda z Prahy: „Vždy je na Šlapce báječně. Skvělá atmosféra, fajn lidi a vše perfektně připravené a zorganizované.

Co si víc přát ? „  Ahoj  v roce 2020! Členové spolku LŠ !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *