Novoroční  šlapka  2020

NOVOROČNÍ  ŠLAPKA  2020

231 účastníků 8. ročníku pochodu Novoroční šlapka je rekordní počet od

roku 2013/103 účastníků/,kdy jsme začínali.Start u lišanské sokolovny 4.1.2020 ve 14.00 hodin provedli Jaroslav a Irena Mikolášovi a Renata Vítková úderem dvou poklic o sebe.Jsme rádi,že jste přišli,neboť počasí nebylo nic moc!Od pátku předpovědi počasí hrozily silným větrem a deštěm.To se sice splnilo až odpoledne,ale byli jsme již na Palouku u lesa, vítr byl silný,déšť krátký a mírný.

Trasa pochodu byla jako vždy 5 km s přestávkou na občerstvení na Palouku  u lesa. U ohníčku  bylo buřtíkové pohoštění / buřtík, chléb, hořčice, čaj a pro dospělé malý frťánek rumu pro zahřátí/.Bylo krásné a zajímavé pozorovat hemžení mužů,žen a dětí u ohníčku i mimo něj. Setkali se zde přátelé a známí z Lišan / 75/, Rakovníka /49/,Lužné /38/ a dalších obcí.Někteří se třeba vidí jednou za rok a to právě na Novoroční šlapce.Radost nám stále dělají rodiny s dětmi a také dříve narození občané.

V letošním ročníku připravila pro děti Monika Fejfarová setkání u kouzelného stromu,které bylo zaměřeno na svátek Tří králů.Děti plnily úkoly s touto tematikou a za správné odpovědi byly odměněny.Všem se to líbilo.

Nejdůležitější pro realizaci našeho pochodu jsou naši muži:Jaroslav Kočí, Jaromír,Radek,Pavel,Petr,Aleš a Honza, kteří vše připravili /dřevo,oheň,úklid stanoviště,dovoz a odvoz všech věcí traktorem/.Podíleli se také na pohoštění, Pavel s Jaromírem rozlévali čaj, Renata s Ilonkou se k nim přidaly a rozdávaly buřtíky a chléb.

Do pamětního listu naší kroniky napsali své postřehy z dnešního dne dva členové spolku LŠ. Jaroslav Mikoláš:“ Krásná akce, příjemní lidé,přátelská atmosféra.Takže příští rok zase.“

Jaroslav Kočí: „Od lesa je slyšet šum,prý se vypil všechen rum. Podejme si všichni tlapky,to je přání naší šlapky! „

Spolek Lišanská šlapka děkuje všem účastníkům,sportovcům,turistům, dětem,pořadatelům,organizátorům,zapisovatelkám,Petře za výborný čajíček, sponzorům /LUPOFYT Chášťany a Obecní úřad LIŠANY/a zaměstnancům restaurace u Hřiště.Byli jste všichni skvělí! Těšíme se na Vás v roce 2021 a doufáme že se sejdeme zase v rekordním počtu. ŠLAP ! Vlasta Kinkalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *